Великосамбірський НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ"

На допомогу батькам

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ БАТЬКІВ

З ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ПРО УТРИМАННЯ, ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ

НЕПОВНОЛІТНІХ КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

ст.52 Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується за законом.

ст.53 Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

ст.141 Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини ч. 1, 2. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між: собою, розірвання шлюбу між: ними, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

ст.155 Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ст.150 Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини ч.1-7 Батьки мають право і зобов'язані виховувати своїх дітей, піклуватися про їх здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, готувати їх до праці. Батьківські права не можуть здійснюватися в суперечності з інтересами дітей.

ст.164 Підстави позбавлення батьківських прав ч.1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6. засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

ст.166 Правові наслідки позбавлення батьківських прав ч.2. Особа позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.